sobota, 18 lipca 2015

Zdjęcia komórkowe

Kiedyś już był taki post. Wrzuciłam na bloga zdjęcia wykonane telefonem komórkowym. To było 4 może 3 lata temu a technika poszła do przodu. Teraz aparat w telefonie komórkowym jest lepszy niż w moim aparacie fotograficznym z 2010 r ( mówię oczywiście o kompakcie). Ostatnio robię  mniej zdjęć, głównie krajobrazy i to bardziej z chęci dokumentowania otaczającego mnie piękna. Lustrzanka została w Polsce, bo nie mam chęci wozić jej w bagażu tam i z powrotem. Boję się, że w końcu coś się stanie i albo ją uszkodzę, albo mi zaginie. Co celów specjalnych mam zatem Sony, mały kompakt, ale wariat ;) Ostatnio jednak zmieniłam telefon na taki, który bardziej pozwala mi w podróży być na bieżąco ze sprawami firmowymi. Tablet jest dla mnie w podróży za duży ( ładnie się zrymowało), wiec zostałam przy telefonie. Chciałam też taki, żeby w sytuacjach kryzysowych móc nim zrobić zdjęcie biżuterii ( i okazało się to bardzo przydatne już w drugim dniu użytkowania). Telefon się sprawdził, a nawet więcej, okazało się, że można nim zrobić całkiem przyzwoite zdjęcia krajobrazów ( do zdjęć przyrody się nie nadaje).  Załączam trochę zdjęć z ostatnich dni. Pogoda była dość znośna, nie licząc kilku przelotnych opadów, a wczoraj to już prawie przeszła siebie. Było chyba z 20 stopni :D

5 komentarzy:

 1. Takie ładne, że nie widać czym robione ;)

  OdpowiedzUsuń
 2. Komórki robią teraz całkiem przyzwoite zdjęcia, o ile nie jest to makro. choć pewnie droższe modele i tę sprawę mają rozwiązaną. Wiadomo, że matryca mniejsza, ale do wrzucania na blog zdjęcia i tak się zmniejsza, więc i lustrzankowe tracą na jakości. Ja jednak mimo wszystko wolę targać ze sobą lustro, ale na dalekie wyjazdy mam mądrzejszą małpę (taką, co można ręcznie ustawiać czas i przysłonę). Kilogram bagażu czasem robi różnicę. :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Piękne zdjęcia, w życiu bym nie powiedziała, że robione telefonem! :) Mój Samsung Galaxy ma powalającą jakość niczym stary kalkulator, nad czym bardzo ubolewam :-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Zdjęcia ,może nie wszyscy tak odczuwają, przenoszą mnie w inny świat. Twoje zdjęcia są bardzo piękne,pokazują świat,którego nigdy nie widziałam, a może i nie zobaczę na żywo nigdy, więc "pasę oczy" u Ciebie. Pozdrawiam Cię gorąco, zgodnie z temperaturą panującą w moim mieście, w Katowicach.

  OdpowiedzUsuń